środa, 5 października 2011

La dolce vita 1

Jesień ma smak czekolady, teraz kiedy temperatura z dnia na dzień spada trzeba sobie osłodzić długie wieczory. Osobiście nie znam osoby która nie lubiłaby czekolady, jednak dzisiaj też należy uważać na wyroby czekoladopodobne.

chocolissimo.pl
Praliny moim skromnym zdaniem to jedno z najwytworniejszych wcieleń czekolady, idealne na prezent nawet jeśli jest to prezent dla nas samych. Jednak to co oferują nam sklepy często pod postacią bombonierki jest tylko namiastką, substytutem. W Krakowie znam trzy miejsca w których można dostać czekoladki jednak tylko jedno z nich zasługuje na uwagę a mianowicie cukiernia Cichowscy mieszcząca się przy ulicy Starowiślnej. Pojedyncza czekoladowa przyjemność u Cichowskich kosztuje ok. 2 zł i warta jest swojej ceny. Drugie miejsce to Karmello przy Placu Wszystkich świętych tutaj opakowanie czekoladek (30 sztuk) to koszt ok. 20 zł, każdy może sam skomponować zawartość swojego opakowania. Uważam, że cena jest tutaj adekwatna do jakości, jednak czekoladki te nie poprawiają tak nastroju jak te od Cichowskich. Trzecie miejsce to Galeria Tortów Artystycznych na rogu Józefa i Bożego Ciała koszt to ok. 25 zł za opakowanie (jeśli dobrze pamiętam 9 sztuk), niestety muszę szczerze napisać, że po czekoladki tam nie wrócę. 

Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednym adresie, tym razem sklepu internetowego - chocolissimo.pl, ceny od ok. 19 zł za pudełko (4 czekoladki) wzwyż, warto nawet jeśli tylko na specjalną okazję.

3 komentarze:

  1. Smakowity post. Jest jeszcze cukiernia Wilk na rozjeździe Limanowskiego i Wielickiej. Jadłam kilka lat temu, ale pamiętam, że mi smakowały. Miło przeczytać nowy post :). U mnie ostatnio brak weny.

    OdpowiedzUsuń
  2. narobiłaś mi apetytu na takie prawdziwe czekoladki:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hazel muszę sprawdzić tą cukiernię :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails