wtorek, 13 grudnia 2011

Kulinarna mapa Krakowa - Indie na Węgłowej


Kuchnia azjatycka w Krakowie to przede wszystkim popularne chińczyki, często snobistyczne sushi bary i od niedawna  Asia to go, która pozwoli wszystkim singielkom poczuć się jak gwiazda amerykańskich komedii z lat 90, która to w samotności konsumuje zawartość kartonowego pudełka.

Czasami jednak można znaleźć wyjątek na tej nacechowanej skrajnościami mapie azjatyckich smaków Krakowa. Takim wyjątkiem jest RotiRoti - niewielki lokal z indyjskim jedzeniem przy ulicy Węgłowej 4.  Miejsce to jest ciepłe i przyjazne, nawiązuje wnętrzem do Indii, mimo że daleko mu do przepychu znanego nam z India shopów, bez kadzidełek złota, i szkarłatów, proste, czyste i estetyczne wnętrze w którym można się czuć swobodnie.

Kuchnia RotiRoti to smaczne i szybkie przekąski - roti (zarówno w wersji wegetariańskiej jak i mięsnej). zupy, oraz pyszne smosy - smażone pierożki z nadzieniem (ceny tych specjałów wahają się od kilku do kilkunastu złotych). Moim odkryciem jednak są napoje - lassi i masala chai czyli w uproszczeniu herbata z mlekiem (dzięki RotiRoti przekonałam się do tego połączenia). Obsługa bardzo sympatyczna, na pewno tam wrócę.

6 komentarzy:

 1. no uwielbiam "kulinarna mape Krakowa"! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech... a ja w Krakowie coraz rzadziej... Następna okazja to Sylwester, ale pewnie w Nowy Rok większość knajpek będzie zamknięta :(.

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda,ze indyjska kuchnia w Warszawie to dość drogie miejsca

  OdpowiedzUsuń
 4. o na pewno zajrzę:)) pozdrowienia!
  Just

  OdpowiedzUsuń
 5. @Katarzyna Maria dziękuję bardzo :)
  @Hazel i @Ola zapraszamy do Krakowa tu się zaczyna coś dziać jeśli chodzi o miejsca w których można zjeść
  @dotblogg polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za informację, na pewno sprawdzę. :) Bardzo lubię indyjską kuchnię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails