środa, 16 maja 2012

Subiektywna/kulinarna mapa Krakowa - Konfederacka 4

Z dala od zgiełku rynku i Kazimierza, jednak niedaleko, jest Konfederacka, uliczka na Dębnikach, przez którą nie przebiega żaden szlak turystyczny. Miło tam czasem zboczyć, choć nie jest to dla mnie po drodze ale może to i lepiej, bo przyjemnie zmierzać w celu odwiedzenia konkretnego lokalu a nie tylko wpadać bo jest po drodze (choć takie lokale też są potrzebne).

Przy Konfederackiej 4 jest bardzo przyjemny lokal w starej piekarni o tej samej nazwie co adres, pod którym się znajduje, piękne proste i klimatyczne wnętrze, które łączy stare z nowym zachowując przy tym równowagę między historią wnętrza a nowoczesnymi dodatkami.

Jeśli chodzi o kuchnię, w Konfederackiej 4 można zjeść niedzielne śniadanie (śniadania są podawane wyłącznie w niedzielę) bardzo smaczne tosty (14 zł), sałatki i ciasto (domowe a przynajmniej tak smakuje) a do tego smaczna kawa i wino. Ja tam wrócę, mam nadzieję, że na śniadanie w najbliższą niedzielę.

8.01.2014: Na konfederackiej można już zjeść znacznie więcej niż niedzielne śniadania, a nawet wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Na pewno nie jedna wzmianka o tym miejscu jeszcze się na tym blogu pojawi.

2 komentarze:

  1. świetne miejsce, bardzo miła obsługa,jadłam tam pyszne tosty:)
    pozdrowienia
    J

    OdpowiedzUsuń
  2. Dotblogg zgadzam się :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails