piątek, 10 września 2010

Kulinarna mapa Krakowa 5

Przy ulicy Izaaka, rzut beretem od placu nowego znajduje się Warsztat, a właściwie Warsztat Cafe - schronisko dla instrumentów. Ta niewielka knajpka jest przesiąknięta klimatem Kazimierza, co oznacza, że pachnie stęchlizną i dymem papierosowym (posiada też malutką salkę dla niepalących).  Co do jedzenia, smaczne i porcją makaronu można się naprawdę najeść. Miejsce to może nie powala na kolana, ale można tam przysiąść i coś zjeść. Ceny makaronu około 20 zł, obsługa całkiem przyjemna, jednak nie zdziwcie się jak będziecie musieli czekać chwilę na menu, tutaj można podejść do baru i o nie poprosić, bo to nie jest jeszcze restauracja, ale też już nie zwykła knajpa, więc zasady etykiety 
restauracyjnej nie do końca tu obowiązują.


11.04.2011 Warsztat zmienił miejsce. Restauracja została przeniesiona na ulicę Bożego Ciała do większego lokalu. Teraz nie powinno być problemu z miejscem. Mam nadzieję, że kuchnia na tym nie ucierpi.  

5 komentarzy:

 1. niedługo prawdopodobnie będę jechała z koleżankami na weekend do Krakowa - poszukam inspiracji też tutaj! pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety bardzo nie podoba mi się to, że w Pl nie ma powszechnego, jak tutaj, zakazu palenia. Osobiście nie chcę wychodzić z kawiarni śmierdząc czyimś dymem. Mam nadzieję, że może z 10- letnim opóźnieniem, ale Polska w końcu pójdzie śladem USA i UK...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się choć nie potrafię sobie wyobrazić krakowskiego Kazimierza bez zapachu dymu

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak się tu też ludziom wydawało, był lament, że wszystkie puby upadną - i co się okazało, nie tylko nie wszystkie upadły, ale wiele musi się teraz bardziej starać i oferować lepsze jedzenie i obsługę. Teraz ludzie sobie nie wyobrażają, jak mogli siedzieć w tym dymie.

  OdpowiedzUsuń
 5. w PL też się tego kiedyś doczekamy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails