czwartek, 21 lipca 2011

Kulinarna mapa Krakowa 17 - Yellow Dog

Przy ulicy Krupniczej na przeciwko Karmy jest kolejne ciekawe miejsce, które dodaję do mojej kulinarnej mapy Krakowa. Yellow Dog to przyjemne knajpka z kuchnią azjatycką. Miejsce ta zapełnia przepaść między fast foodem jakim jest chińczyk a ekskluzywnymi restauracjami orientalnymi serwującymi przede wszystkim sushi.

Lubię smaki Azji a zwłaszcza te serwowane w yellow dogu np. pyszną laksę z krewetkami, tofu i makaronem w curry z mlekiem kokosowym (ok 24 zł.). Słyszałam że miejsce to najlepiej odzwierciedla prawdziwe azjatyckie smaki, nie potrafię się do tego odnieść, ale wiem, że jest to knajpka do której będę zaglądać bo warto.

Ceny wahają się od 10 -30 złotych. Obsługa bardzo sympatyczna, wystrój również - proste nowoczesne wnętrze (bez silenia się na stworzenie pseudo-chińskiego klimatu) ze wspaniałą ścianą z gołej cegły (mam słabość do czerwonej cegły).

Yellow dog doskonale pokazuje, że na krakowskim rynku knajpiano-restauracyjnym jest jeszcze nie jedna nisza do zapełnienia, a ciekawe miejsca serwujące coś innego niż pierogi i schabowy z kapustą znajdą swoich fanów.

4 komentarze:

 1. brzmi apetycznie, ja też nie lubię jak w knajpach "tematycznych" wystrój koniecznie musi do tego nawiązywać

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola niestety w każdym chińczyku i prawie każdej knajpie serwującej sushi tak jest, ale widzę, że powoli zaczyna się to zmieniać

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe! Wszystko co polecasz sprawia, że mam ochotę założyć coś bardziej wyjściowego niż piżama i ruszyć na spotkanie nowego smaku. Szkoda, że do Krakowa tak daleko, a będę dopiero w drugiej połowie sierpnia :/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hazel sierpień już za chwilę, czas szybko leci, teraz i tak w Krakowie mamy fatalną pogodę, która nie sprzyja długim spacerom po mieście, mam na dzieję, że do Twojego przyjazdu pogoda się poprawi :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails