środa, 27 lipca 2011

Subiektywna mapa Krakowa - MOCAK - Historia w sztuceW lutym 2010 otworzono Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie czyli MOCAK w którym od maja 2011 do 25 września można trwa wystawa Historia w sztuce.

Dotarłam w końcu na Zabłocie i zwiedziłam MOCAK, choć nie jestem fanką sztuki współczesnej wystawa Historia w sztuce zrobiła na mnie wrażenie, może przez jej kontekst historyczny, a może po prostu się myliłam, na pewno po wizycie w MOCAKu zmieniłam swoje podejście do sztuki współczesnej. Wystawa dotyczy historii najnowszej w dużej części drugiej wojnie światowej. 
Historia w sztuce to międzynarodowa wystawa badająca, jak historia buduje tożsamość w wymiarze społecznym i indywidualnym. Jednym z głównych celów prezentacji jest przyjrzenie się obiegowemu obrazowi historii, pokazanie przekłamań i nieścisłości występujących w dokumentacji wydarzeń historycznych." -www.mocak.com.pl
Warto tą wystawę zobaczyć (chyba wybiorę się na nią raz jeszcze), ale warto też zobaczyć MOCAK ponieważ jest to spora i bardzo ciekawa przestrzeń która zauroczyła mnie swoją prostotą. Bilet cały kosztuje 10 zł - uprawnia on do zwiedzenia wszystkich prezentowanych w muzeum wystaw, jednak uprzedzam na zwiedzanie MOCAKu trzeba przeznaczyć minimum dwie godziny.

2 komentarze:

  1. kolejne miejsce, które z checią bym w Krakowie zwiedziła

    OdpowiedzUsuń
  2. Madziula, po tak pięknie spędzonym czasie warto udać się do papuamu, które jest nieopodal, zjeść przepyszne eko-jedzonko. Nasze Zabłocie zaczyna się rozwijać, wspaniale!!!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

-

Related Posts with Thumbnails